Konferencja „Ius ex silico. Sztuczna inteligencja w służbie wymiaru sprawiedliwości”

W dniach 17-18 kwietnia 2023 r. w Warszawie miała miejsce konferencja „Ius ex silico. Sztuczna inteligencja w służbie wymiaru sprawiedliwości”.

Sztuczna inteligencja (ang. Artificial Intelligence – AI) będąc obecnie jednym z najszerzej komentowanych tematów na świecie staje się także istotnym elementem wspierającym rozwiązania w ważnych kwestiach społecznych, m.in. w zakresie opieki zdrowotnej, zapewnienia bezpieczeństwa czy w wymiarze sprawiedliwości. W tym ostatnim obszarze może przyczynić się m.in. do przyspieszenia postępowań, ułatwienia zarządzania sprawami oraz podniesienia poziomu orzecznictwa.

Ministerstwo Sprawiedliwości dostrzegając wagę tematu jakim jest sztuczna inteligencji w wymiarze sprawiedliwości, zdecydowało się zorganizować konferencję pt.: „Ius ex silico – Sztuczna inteligencja w służbie wymiaru sprawiedliwości”.

Organizatorzy za cel konferencji postawili sobie zintensyfikowanie dyskusji nt. możliwych zastosowań sztucznej inteligencji w polskim wymiarze sprawiedliwości, zebranie i przekazanie uczestnikom wiedzy i dotychczasowych doświadczeń na ten temat. Dodatkowo konferencja będzie stanowiła próbę odpowiedzenia na pytanie, które z wytypowanych rozwiązań należałoby wdrożyć w pierwszej kolejności.

Zamiarem jest, by strona stała się źródłem rzetelnej wiedzy i sprawdzonych informacji dotyczących rozwoju usług sądowych
w oparciu o systemy teleinformatyczne, w szczególności zaś o możliwym i planowanym zastosowaniu sztucznej inteligencji w sądach powszechnych.

Zapraszamy na stronę www poświęconą konferencji: www.si-dla-sprawiedliwosci.gov.pl

Rejestr zmian dla: Konferencja „Ius ex silico. Sztuczna inteligencja w służbie wymiaru sprawiedliwości”

Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Słubicach
Wytworzył:
Łukasz Mucha
Opublikował:
Łukasz Mucha
Dokument z dnia:
2023-07-19 14:28:25
Publikacja w dniu:
2023-07-19
Zmiany:
Podejrzyj
Podmiot odpowiedzialny:
Sąd Rejonowy w Słubicach
Wytworzył:
Łukasz Mucha
Opublikował:
Łukasz Mucha
Dokument z dnia:
2023-07-19 14:26:16
Publikacja w dniu:
2023-07-19
Zmiany:
Podejrzyj